Филип Попов: Заложили сме радикални промени в Устава. БСП се реформира

Дек 18, 2016 Новини БСП 0 839

Зад думата „стабилност” управляващите крият жаждата си за власт

„БСП се променя. Има обществен повик за промяна. Това се видя и след резултата от президентските избори, и след референдума. БСП се реформира. Заложили сме радикални промени в Устава на партията по отношение на нейното функциониране”. Това заяви пред БНР народният представител от ПГ на „БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ” Филип Попов.  Той обясни, че промените ще помогнат на всеки член на партията да се чувства ангажиран с политиките й.

БСП се обновява и обединява 

„Вчера Националният съвет препоръча промени в Устава, с които председателят на партията да се избира с гласовете на членовете на БСП. Това е пряк избор. При номинирането на кандидати за депутати-  да не се издигат хора с повече от 12 г. в НС. Това е крачка напред за обновление, привличане на млади хора, нови лица и професионалисти”, обясни Филип Попов. Той информира, че идеята за мандатност е била предложена преди години и тогава  много малко гласове не са стигнали за да стане факт. 

Филип Попов изтъкна, че на последното заседание в събота, Националният съвет на БСП се е обърнал към всички, които са напуснали партията да се завърнат отново в редиците й. „Очевиден е фактът и от последните президентски избори, че само заедно, обединявайки се зад една обща алтернатива и ясна политика, България, а в това число и БСП, могат да вървят напред.”- категоричен бе социалистът.

Част от министрите - клиенти на прокуратурата, а целият МС - компрометиран

„Този парламент е изчерпал доверието на хората. Всички парламентарно представени партии констатираха след президентските избори, че той не може да продължи своето съществуване. Трябва да се отиде на нови избори и следващото Народно събрание да получи своя кредит на доверие от хората и да се заеме с важните реформи за управлението на държавата”. Така Филип Попов коментира намерението на управляващите да сформират правителство с мандат на Реформаторския блок.  На въпрос, дали все пак не трябва да се състави управление, заради стабилността на България, той обясни, че именно с думата „стабилност” често се спекулира. „Зад нея се крие жажда за власт и преразпределение на националното богатство, както им е угодно на управляващите. Част от министрите станаха клиенти на прокуратурата, а целият Министерски съвет е компрометиран”, заключи Попов